Welcome to the Website of Kanoone Khavaran

The Organization for the Defense of Political Prisoners of Iran

 

 

 دادخواست

کانون زندانیان سیاسی ایران

كميته بين المللى عليه اعدام

 

کميته بين المللى عليه سنگسار

 
     

زندانی سياسی  آزاد بايد گردد   

 

خاوران تنها گورستان دسته جمعی ايران نيست؛ شناخته ترين آنهاست

گزارشی از آکسیون اعتراضی نیروهای کمونیست و انقلابی در اعتراض به احکام اعدام و  کشتار  دهه ی 60،  درمقابل سفارت رژیم اسلامی و پارلمان کانادا در اتاوا

 

گزارش از: بابک یزدی

 

  در پاسخ به فراخوان کانون خاوران تعدادی از نیروهای سیاسی کمونیست و آزادیخواه  که به نامشان  در زیراشاره خواهدشد روز ۳ شنبه مورخ ۲۶ آکوست ۲۰۰۸ ساعت ١۲ در مقابل  سفارت و لانه جاسوسی  و مرکز تروریستی رژیم اسلامی  در اتاوا گرد هم آمدند  تا اعتراض خود را به سه دهه جنایت، قتل، اعدام، شکنجه و سنگسار در جمهوری فاشیستیِ اسلامی ایران  اعلام دارند.

در ابتدای این مراسم بابک یزدی از طرف کانون خاوران به حاضرین خوش آمد گفت و سپس چگونگی پیش برد برنامه را بیان کرد. سپس برنامه با سرود انترناسیونال به یاد همه ی جانداد گان راه آزادی و سوسیالیسم ادامه پیدا کرد .  پس از آن  حسن پویا  مجری برنامه، پیام کانون خاوران را قرائت کرد .

در ادامه ، جرج فرانسیسکو معاون اتحادیه کارگران پست کانادا، طی سخنانی در محکومیت جمهوری اسلامی به خاطر سه دهه جنایت وبیان ضرورت محاکمه ی سران آن در یک دادگاه مردمی و بین المللی  حمایت اتحادیه کارگران پست کانادا را از این آکسیون اعتراضی ابراز داشت.

آنگاه مجری برنامه به ترتیب  نمایندگان احزاب و جریانات سیاسیِ انقلابی و آزادیخواه  را که از این آکسیون حمایت کرده بودند یک به یک معرفی کرده و از آنان برای ایراد پیام و یا سخنانشان دعوت کرد ا.

سخنرانان این مراسم هر یک گوشه ای از جنایات  و سرکوب های رژیم را گوشزد کرده و ضمن محکوم کردن آن جنایات به ضرورت همبستگی و تداوم مبارزه تا سرنگونگی جمهوری اسلامی ایران تاکید داشتند.

در این آکسیون اعتراضی، حضور نمایندگانی از جریانات سیاسی افغانی و عراقی و نیز پیام آنها در همصدایی و همدلی با مبارزات مردم ایران ، چشم گیربود.

    در میان  سخنرانی ها، مجری مراسم  و دیگر شرکت کنندگان و نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی  شعارهای کوبنده و افشاگرانه خود را برعلیه رژیم و مزدورانش با صدای بلند فریاد می زدند.

پس از پایان پیامها و سخنرانیها در مقابل سفارت رژیم اسلامی، ساعت ۲ بعد از ظهر، جمعیت به طرف پارلمان اتاوا حرکت کرد و در مسیر خود با شعارهای اعتراضی  و افشاگرانه و نیز پخش اطلاعیه هایی مربوط به جنایات رژیم مردم اتاوا را مورد خطاب قرار داده و توجه آنان را جلب نمودند.

در ادامه ی برنامه  در مقابل  پارلمان  کانادا  قطعنامه پایانی این مراسم   توسط جمشید هادیان  بزبان انگلیسی قرائت شد.

این برنامه با خواندن سرود "انترناسیونال" با صدای هنرمند محبوب  فریدون فرهی و همراهیِ  پرشور جمعیت حاضر و در کنار شعله های  آتش هماره روشن ( مقابل پارلمان)  در همصدایی و همدلی با خانواده های قربانیان جنایات دهه ی ۶۰  به پایان رسید.

طنین پر شور  سرود انترناسیونال در جلوی پارلمان اتاوا چنان گوش نواز و جالب بود که تعدادی از توریستها و کاناداییهای حاضر در مقابل پارلمان ضمن عکس گرفتن از مراسم ، برای دقایقی توجهشان معطوف به این مارش اعتراضی شد.

بیشتر راهپیمایان تی شرط هایی با آرم و لوگوی کانون خاوران را پوشیده بودند. این آرم که  تاکید بر "نه به اعدام، نه به شکنجه وآزادی بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی و اینکه خاوران تنها گورستان جمعی ایران نیست بلکه شناخته ترین آن است نظم و حالت اعتراضی خاصی به این مراسم داده بود.

بخشی از شعارهای مطرح شده در این آکسیون اعتراضی چنین بود:

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!، جمهوری اسلامی مرگت فرارسیده!، مرگ بر این حکومت زن ستیز!، مرگ بر جمهوری اسلامی! این لانه ی جاسوسی و مرکز تروریستی تعطیل باید گردد

 

          Who are the heads of Islamic Republic in Iran? Wanted criminals!

          What do we want?           Free all political prisoners! When do we want it?

          Now! Shut Down Iranian Embassy. Shut Down Center of Terrorism.

          What do we want? Equality! When do we want it?

          Now! Long Live Socialism What do we want? Stop executions in Iran!          When do we want it? Now! What do we want? Stop stoning in Iran!

          When do we want it? Now! What do we want?

          Stop sexual apartheid in Iran! When do we want it? Now! What do we want? Stop torture in Iran!

          When do we want it? Now!  Hey hey, ho ho, Islamic regime must go! Down with Islamic Republic of Iran!  

 

 

احزاب و تشکلهای حمایت کننده، بترتیب الفبا

 

اتحاد سوسیالیستی ایرانیان - مونترال

انجمن فرهنگی ایرانیان مرکز(اتاوا) و منا طق وابسته

حزب اتحاد کمونیسم کارگری - تشکیلات کانادا

حزب کمونیست ایران - کانادا

حزب کمونیست  ایران  م - ل م - کانادا

حزب کمونیست کارگری ایران (تشکیلات شرق کانادا)

حزب کمونیست کارگری چپ عراق (تشکیلات کانادا)

حزب کمونیست کارگری ایران حکمتیست (تشکیلات کمیته کانادا)

سازمان آزادیبخش مردم افغانستان (ساما) - کانادا

سازمان زنان 8 مارچ ایرانی افغانستانی - کانادا

سینمای آزاد ایران

کانون اندیشه و هنر

کانون مبارزان آزادیخواه افغانستان

کمیته مبارزه برای زندانیان سیاسی ایران - کانادا

کمیته یادمان کشتار دهه ی ۶۰( مونترال)

نشریه روشنگر

نشریه بینام

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی - کانادا