Welcome to the Website of Kanoone Khavaran

The Organization for the Defense of Political Prisoners of Iran

 

 

 دادخواست

کانون زندانیان سیاسی ایران

كميته بين المللى عليه اعدام

 

کميته بين المللى عليه سنگسار

 
     

زندانی سياسی  آزاد بايد گردد   

 

خاوران تنها گورستان دسته جمعی ايران نيست؛ شناخته ترين آنهاست

 

خاوران به عنوان یکی از اسناد جنایت جمهوری اسلامی و نمادی از  مبارزه و مقاومت مردم  ایران باید دست نخورده  باقی بماند

 

 

خاوران ، تنها گورستان دسته جمعی ایران نیست ، شناخته ترین آنها است. تعداد گورهای دسته جمعی ایران ومحل آنها  را شاید بتوان پس از سقوط كامل جمهوری اسلامی ایران مشخص كرد٬ اما تا آنزمان میتوان خاوران را به عنوان نماینده ی گورهای دسته جمعی ایران در نظر گرفت .

خاوران اگرچه یکی از اسناد جنایت جمهوری اسلامی است، از نگاهی دیگر اما،  نمادی ازمبارزه و ایستادگی مردمی است که این رژیم را نمی خواهند و با آن به شکلهای گوناگون به  مبارزه برخاسته اند. به همین جهت  رژیم اسلامی  ایران بارها کوشید ه تا با حمله به مادران و بستگان اعدام شد گان در خاوران، شکستن درختچه ها و بهم ریختن سنگها و نشانه هایی که هر مادری برای دل خودش، گوشه ای از آن خاک را به عنوان گور فرضی عزیزش نشانه گذاری کرده است، رد پای جنایت خود را پاک کند.

 و اینک به گزارش سایت بیداران، جمهوری اسلامی در فاصله ی ۲۰ تا ۲۷ دی ماه ١۳۸۷ ( ۹ تا١۶ ژانویه ۲۰۰۹) بار دیگراقدام  به تخریب گلزار خاوران کرده است. روشن است که این اقدام رژیم به قصد محو آثار و نمادهایی است که نشان از جنایات ضد بشری او دارد.

 

انسانهای آزادیخواه ! خاوران رد پا و سندی از یکی از بزرگترین جنایات تاریخ ایران است که پرونده ی آن هنوز بررسی نشده  و جزییات آن ناروشن است. این سند باید دست نخورده باقی بماند.  از هر طریقی که می توانید در همصدایی و همدلی با خانواده ها و بستگان زندانیان سیاسی قتل عام شده در دهه ۶۰ نسبت به این جنایت تازه اعتراض کنید. اعتراض گسترده ی ما می تواند رژیم اسلامی ایران را به عقب نشینی وادارد.

 

 

 

كانون خاوران

www.khavaran.com